Jacht Weekend 820 - Niemen

 

Oferujemy czarter jachtu Weekend 820 wyprodukowanego przez Argo Yacht. Łódź przeszła pełen lifting w stoczni i została również doposażona we wszelkie udogodnienia zapewniające komfort pływania.


 
Napęd jachtu zapewnia cichy i oszczędny silnik Selva o mocy 40 KM, który zapewnia odpowiedni zapas mocy w każdych warunkach pogodowych i nadaje się szczególnie dla chętnych do pływania po Niemnie.

Dzięki wymiarom 8,2m na 2,85m łódź zapewnia odpowiednią przestrzeń mieszkalną nawet 7 osobom.
 

Załoga korzystać może z 7 miejsc sypialnych rozmieszczonych na 1 pojedynczej i 3 podwójnych kojach: dziobowej, rufowej oraz w salonce po opuszczeniu stołu. Taka konfiguracja doskonale sprawdzi się podczas weekendowego wypadu z przyjaciółmi.

 
Przy dłuższych czarterach wygoda zapewniona będzie w przypadku rodziny z dziećmi lub 2 par.

Wyposażenie łodzi

 

Wygodne życie zapewnia kabina mieszkalna z:

  • w pełni wyposażoną kuchnią (dwupalnikowa kuchenka, ciepła woda w kranie, lodówka, szafki, komplet garnków, kubków, talerzy i sztućców),
  • jadalnią ze stołem, przy którym wygodnie zasiądą cztery osoby,
  • bardzo obszerną koją dziobową,
  • zapewniającą prywatność koją rufową,
  • oddzielnym zamykanym pomieszczeniem WC z toaletą chemiczną oraz umywalką z prysznicem z ciepłą wodą

 

 

Ogrzewanie na łódce – przyjemne pływanie także w chłodne dni

 

Wnętrze łodzi jest ogrzewane, dzięki czemu także przy chłodnej pogodzie w środku jest ciepło i przytulnie. Dookoła pada deszcz, a Ty siedzisz w ciepłym wnętrzu i pijąc parującą herbatę podziwiasz spokojne jezioro, wsłuchując się w szum deszczu na dachu…

 

 

 

Kokpit – mieszkanie blisko przyrody

 

Jednak szczególnie latem życie na łodzi toczy się na zewnątrz – w zadaszonym, bardzo przestronnym kokpicie, gdzie w czasie podróży cała załoga znajdzie miejsce do zabawy i odpoczynku. Dodatkowo, dzięki platformom kąpielowym, które poprzez uchylenie tylnych ławek można połączyć z kokpitem w jedną przestrzeń, łódź zamienia się w pływającą wyspę – doskonałą bazę do kąpieli w kolejnych jeziorach mijanych na szlaku kanału.

 

 

Namiot – zabezpieczenie przed wiatrem i deszczem

 

Łódź jest także przygotowana na wypadek wiatru i deszczu, od których można się oddzielić namiotem szczelnie zamykającym cały kokpit, a jednocześnie umożliwiającym podziwianie widoków. Jeśli zaś wybrany przez Ciebie termin rejsu zostanie również uznany przez komary jako doskonały czas dla ich ożywionej aktywności - na pewno ucieszy Cię możliwość wykorzystania namiotu jako osłony przeciw owadom.

 

 

Dziób łodzi – cisza i kąpiele słoneczne

 

Z doświadczenia wiemy, że na każdym rejsie znajdzie się ktoś, kto uwielbia chwile samotności i ciszy. Takie osoby znajdujemy zawsze na dziobie łodzi, gdzie korzystają z wygodnej przestrzeni na dachu kabiny, korzystając ze słońca i wsłuchując się w plusk wody rozcinanej przez dziób.

 

 

 

Mobilność

 

Łódź musi być mobilna – zapewnia to cichy i oszczędny silnik zaburtowy. Jednocześnie pływanie po płytkich i zarośniętych wodach nie jest dużym problemem – silnik można łatwo podnieść aby oczyścić śrubę z zebranych po drodze zarośli lub podejść rufą bezpośrednio do plaży.

 

 

 

Bezpieczeństwo pływania

 

Manewrowanie łodzią jest bardzo proste i nie wymaga uprawnień. Zanim wyruszysz w rejs pokażemy Ci jak bezpiecznie używać łodzi i wspólnie przećwiczymy istotne manewry. 

 

Weekend 820 Niemen