Aktualności

2020-05-31
Pływanie po Kanale Augustowskim w sezonie 2020

Kilka szczegółów organizacyjnych odnośnie pływania na Kanale Augustowskim w tym sezonie: Śluzowania na Kanale Augustowskim (tak jak i innych drogach wodnych w Polsce) do 30.09.2020 zostały zwolnione z opłat. Ograniczenia czasowe: od śluzy Borki do śluzy Białobrzegi (w stronę Biebrzy) ze względu na niskie stany wody obecnie brak jest możliwości pływania łódkami motorowymi. Szczegółowych informacji o warunkach żeglugowych udziela Zarząd Zlewni w Augustowie, 876432807 w godz. 8-15. Dla przypomnienia od 18.05.2020 "na danej jednostce pływającej może przebywać tyle osób, ile wynosi dopuszczalna liczba (zgodna z dokumentacją konkretnej jednostki pływającej)." https://www.gov.pl/web/gospodarkamorska/uprawianie-turystyki-wodnej-bez-ograniczen-osobowych-oraz-wznowienie-krajowej-zeglugi-pasazerskiej

2019-06-19
Młodszy Brat - czartery jednodniowe

Proponujemy wynajem małej łodzi spacerowej z kabiną na dziobie, zapewniającą ochronę przed wiatrem lub deszczem. Kabina 'domykana' jest w razie potrzeby namiotem rozpinanym nad kokpitem - dzięki czemu cała łódź zapewnia schronienie przed niespodziewanym deszczem. Ta motorówka jest świetna na całodzienną wycieczkę z piknikiem, niezależnie od pogody. Szczególnie dla ludzi, którzy nie są jeszcze przekonani do tygodniowego czarteru, ale chcieliby zakosztować wodniackiej przygody z silnikiem. Pozwala zebrać doświadczenie i odwagę do czarteru większej łodzi. Dostępność łódki można sprawdzić pod numerem telefonu: 502 667 220.

2019-04-19
Otwarcie sezonu żeglugowego 2019

Zgodnie z komunikatem nawigacyjnym: http://bialystok.wody.gov.pl/images/Pliki_do_pobrania/Komunikaty_nawigacyjne/komunikat_nawigacyjny_nr_3_rzgw_bialystok.pdf Kanał Augustowski (i śluzy na jego trasie) zostaną otwarte już 27.04.2019. Tutaj można zapoznać się z informacjami o przygotowaniu szlaku do sezonu: http://bialystok.wody.gov.pl/aktualnosci/525-kanal-augustowski-przygotowuje-sie-do-otwarcia-sezonu W tym roku cały szlak kanału będzie już dostępny:) Zapraszamy!

2017-05-11
Impresje z rejsu Polska - Białoruś - Litwa

Opis naszej tegorocznej wyprawy Kanałem Augustowskim i Niemnem do Grodna na Białorusi oraz Druskiennik i Liszkawy na Litwie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją i zaplanowania swojej wymarzonej podróży po Kanale Augustowskim. (...) Przepłynęliśmy ponad 220 kilometrów w 7 dni (w tym cały 1 dzień nie ruszaliśmy się z Grodna), odwiedziliśmy 3 kraje. Spotkaliśmy starych przyjaciół z zeszłego roku, poznaliśmy też nowych wspaniałych ludzi. (...)

2017-04-01
MTT GLOBalnie w Katowicach

W dniach 31.03 - 02.04.2017 odbywają się w Katowicach Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017. Miło nam powiedzieć, że 1.04.2017 będzie nas tam można spotkać. Zachęcamy wszystkich, którzy są w okolicy Katowic tego dnia, do odwiedziń naszego stoiska. Targi odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zlokalizowanym w samym centrum Katowic, Plac Sławika i Antalla 1 (wejście obok katowickiego Spodka od ul. Olimpijskiej).

2017-03-16
Rabat targowy

Z okazji Targów Wiatr i Woda oferujemy Państwu całotygodniowe czartery w maju w cenie 2000 zł - 18% rabatu. Rabat obowiązuje na 7-dniowe czartery w maju (z wyjątkiem "majówki" i przełomu maja i czerwca) oraz dotyczy rezerwacji dokonanych przez stronę www lub telefonicznie do 19.03.2017 23:59. Terminy dostępności łódek można sprawdzić w kalendarzu rezerwacji w cenniku. Zachęcamy do skorzystania z oferty promocyjnej.

2017-02-15
Remont śluzy Swoboda

W związku z remontem planowane jest zamknięcie śluzy Swoboda znajdującej się na 47 km Kanału Augustowskiego. Nie zapewniono niestety innej możliwości transportu dla tak dużych łódek, więc zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia akwenu do części za śluzą w stronę granicy z Białorusią. Na szczęście w tym roku możliwe jest bezwizowe przekraczanie granicy (nadal należy zaopatrzyć się w odpowiednie dokumenty), co znacząco powiększy możliwy do zwiedzenia obszar. W związku z remontem planujemy usytuowanie łódek w Stanicy Wodnej Płaska, zamiast w Augustowie. Jeśli otrzymamy jakiekolwiek nowe informacje o planowanych remoncie, będziemy pisać. Komunikat RZGW: http://warszawa.rzgw.gov.pl/nasza-dzialalnosc/szlaki-zeglowne/komunikaty-nawigacyjne/komunikat-nawigacyjny-nr-12017

2016-08-10
Rejs stylową barką/kutrem ze sternikiem

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez klientów, udało nam się pozyskać łódkę na jednodniowe czartery w sezonie wakacyjnym. Nasza barka Swoboda jest w okresie wakacyjnym dostępna jedynie na okresy pełnych tygodni, natomiast oferowaną łódkę Cetan można wynająć już na jeden dzień, co wystarczy, by poczuć klimat Kanału Augustowskego i móc zachwycić się jego piękną przyrodą. A jeśli spodoba Ci się taka przygoda na wodzie - to już we wrześniu możesz wyruszyć w samodzielny rejs Swobodą.

2016-06-01
Rejs Augustów-Grodno - 2. część relacji z podróży

Druga część relacji z rejsu z Augustowa do Grodna, Kanałem Augustowskim i Niemnem w maju 2016. (...) Śluza w Niemnowie jest warta odwiedzenia w każdych warunkach. Dzień wcześniej zdeptaliśmy ją w pięknym słońcu, teraz dookoła ścielą się nastrojowe mgły. Górna komora zwieńczona jest tradycyjnym mostem zwodzonym, wspartym o 4 kolumny. Na czas naszego śluzowania łączność kołowa między brzegami śluzy jest zerwana – całe szczęście, że tylko podczas pokonywania pierwszej komory. (...)

2016-05-17
Wyprawa do Grodna - majówka 2016 - 1. część relacji

Pomysł od bardzo dawna chodził nam pod głowie. Epicka wyprawa. Prosta i nieodległa (granica jest jedyne 50 km kanałem od Augustowa!), ale jednak przez granicę, na tereny o których tyle słyszeliśmy – bo każdy napotkany wodniak ma jakąś zasłyszaną opowieść, jak to jest pływać na Białorusi - ale które pozostawały znane nam tylko z opisów literackich... (więcej po kliknięciu w tytuł aktualności)

2016-04-09
Wodowanie – dziewiczy rejs barki Swoboda

W końcu, po długim zimowym pobycie w macierzystej stoczni Calipso Yacht, nasza „Swoboda” została zwodowana w swoim nowym domu – porcie PTTK Augustów. I od razu jak to tylko możliwe zdecydowaliśmy się nią popływać. Pogoda może nie zachęcała zbytnio do opalania się na dziobie, ale mogliśmy podziwiać budzącą się do życia przyrodę, siedząc w przestronnym kokpicie, popijając ciepłą herbatkę, a jak była potrzeba, zamykając namiot w ucieczce przed deszczem lub wiatrem. Łódka zgodnie z naszymi oczekiwaniami, bardzo dobrze trzyma się kursu. Łatwo nią manewrować, a przybijanie do kei czy manewrowanie podczas śluzowania nie stanowi większego problemu.

2016-03-14
Targi Wiatr i Woda

W dniach 10-13 marca 2016 roku w Warszawie odbyły się największe w tej części Europy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. W tym roku zgromadziły prawie 30 tysięcy odwiedzających. Dzięki uprzejmości Calipso Yacht, stoczni z której mieliśmy przyjemność zakupić barkęt, mogliśmy zwiedzającym zaprezentować naszą ofertę czarteru houseboata na Kanale Augustowskim. Nasza propozycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem – poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, a niektórzy z nich od razu po targach zdecydowali się na rezerwację naszej łódki w tym sezonie. Mamy nadzieję, że tak łódka jak i akwen spełnią ich oczekiwania i będą do nas wracać częściej.